Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Mazdauskis
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2015, 00:03
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Mazdauskis » 30 Nov 2015, 00:50

Labvakar, cienījamie/cienījamās.
Mani sauc Mazdauskis.

Kas es esmu?
Esmu Mazda 323 pēc papīriem. Sedans. Tā vismaz ir ietetovēts uz mana glītā dibentiņa. Esmu mazliet amerikānisks beibe,bet tas nenozīmē, ka barojos no McDonald's, virtuļiem un esmu tukla. Esmu diezgan slaida. Atšķirības - īsā numurzīme uz priekšējā bampera un tā. Ir vēl sīkumi, bet tos pašlaik neuzskaitīšu. Man garšo benzīns. Mani vēl nav mēģinājuši barot ar pirduļiem (LPG), bet kas zin - saka, ka esot interesanta pieredze, Varbūt kādreiz zaudēšu savu nevainīgu un ņammāšu gāzi benzīna vietā. Man liek kustēties 1.5l DOHC matariņš.

Vēl mani mēdz saukt par Mazda Protege, Mazda Artis un tā. To viens no maniem saimniekiem izlasīja wikipedijā.
Dzimusi esmu tālajā 1995 gadā-tas ir-četrus gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Zīmīgi, bet fakts.

Kā es nokļuvu šeit?
Kā gadījās, kā ne-mani iepriekšējie saimnieki man noņēma aktīvi, legāli pa ielām braucoša transportlīdzekļa statusu. (Tautas valodā-norakstīja). Pēdējoreiz tehniskās apskates inspektori mani aiztika, cilāja manus bruncīšus un pētīja pirms vairāk, kā pieciem gadiem-2009. gadā.
Nākamā kairinošā apskatīšana bija plānota 2010. gada novembrī, bet to es tā arī nesagaidīju. Mani ieslodzīja garāžā un tur es arī mitinājos. No sētas bāzt laukā deguntiņu nedrīkstēja-draudēja sagūstīšana un deportēšana.

2014. gada nogalē kāds pagara auguma apķērīgs un runīgs vīrs itkā bija runājis ar maniem tā laika saimniekiem par manis adopciju un pārvietošanu uz citurieni. Apmaiņā pret kādu noteiktu naudas summu. Tāds ir mūsu-transportlīdzekļu liktens, ka mūsu mīļie saimnieki dažādu iemeslu dēļ mēdz mūs nodot citiem mīļiem saimniekiem apmaiņā pret naudiņu. Kā ir, tā jādzīvo.

Nezinu, kas un kā tur bija, bet tā arī es garāžā ilgojos un gaidīju izkustēšanos līdz šī gada 27. novembrim, kad beidzot mani esošie saimnieki mani pārvietoja no garāžas uz ielu. Laukā bija vēsāks, nekā garāžā. Tā es tur stāvēju un gaidīju-kas nu notiks. Ik pa brīdim uz mana ķermeņa nokrita kāda vientuļa sniegpārsla, kura pēc neilga laika izkusa. Sāka satumst. Baidījos no deportācijas, jo tas nozīmētu agrāku vai vēlāku manis pārvietošanu uz laukumu, kur es pārtaptu vai nu par sastāvdaļu kādā citā transportlīdzeklī, vai arī bezkaislīgi tiktu saspiesta, samalta un pārtaisīta par, piemēram, pelnu trauku. Pelnu trauki man nepatīk-tie smird. Cigaretes smird. Kamēr ar mani pārvietojās iepriekšējie saimnieki-es cigarešu smaku netiku jutusi.
Sāka satumst, pienāca vakars. Jau domāju-tā arī nekas nenotiks - manas ilgas pēc pārmaiņām paliks nepiepildītas...

Bet te vienā brīdī redzu - man tuvojās transportlīdzeklis ar aizmugurē pieāķētu ierīci, ar kuras palīdzību iespējams transportēt tādas, kā mani. Šis transportlīdzeklis itkā nevērīgi pabrauc garām, apgriežas un piebrauc man priekšā. Skaidrs, BEIDZOT TAS notiks! Es tikšu projām no šejienes. YEEHAA!

Pagāja neilgs laiciņš-atnāca mani esošie saimnieki, aprunājās un sākās mans ceļojums.
Mani uzvilka uz pārvietojamās iekārtas un piesēja-lai nenokrītu. Šis man likās pozitīvi - ja jau piesien, tātad esmu svarīga - par mani uztraucās, lai nenokrītu un nepazūdu.

Un tad lēnām sāku savu ceļu uz...kautkurieni. Man neviens neteica-uz kurieni. Mani vienkārši vilka. Man acīs sitās dubļi no velkošā, apšaubāma izskata transportlīdzekļa, kurš bija mazliet apburzīts un ar izsistu vienu sānu logu. Tas manī izraisīja mazliet ironiju: mani - tvirtu meiteni pārvieto tāds apburzīts un nošmulējies drapaks. Bet ko darīt-tādi tie cilvēki ir.

Man priekšā bija apmēram 250 km garš ceļš - tā runāja mani jaunie saimnieki savā cilvēku valodā. Te - kādus mazliet vairāk, kā 10 kilometrus nostāk no manas iepriekšējās atrašanās vietas notika ķeza. Velkamajai iekārtai kurpīte izbeidzās - riepa pārsprāga. Uzminiet, kurš izglāba situāciju? Ha - es izglābu, jo tieši no mana bagāžas nodalījuma tie cilvēkveidīgie izņēma rezerves ratu un uzlika tai - apšaubāma izskata velkošajai ierīcei. Lamata, es nodomāju. Ja jau pat tādu gabalu bez ekscesiem nevar noripot.

Pagāja kādas 3 stundas un bijām galā. Mani gan mazliet aizkaitināja apstāšanās pa ceļam. Ok - manās aizmugurējās riepiņās iepūst gaisu - nav ko teikt - vajag. Bet tie cilvēki tak bez smēķēšanas un čurāšanas nevar paciesties nieka pāris stundas - ta tur apstāties, ta citur... grr

Bet nu labi-katram savas vājības.

Esmu savās jaunajās mājās, pie jaunajiem saimniekiem. Šodien esmu mazliet sagurusi-pārējo izstāstīšu tuvākajā laikā.

Zemāk redzamajā foto var redzēt, kā izskatos vaigā. Brīdī, kad vēl mani nebija nocēluši no velkamās ierīces (tās pašas lamatas)


IMG_2098.JPG

User avatar
Ivars
Kluba biedrs
Posts: 4951
Joined: 13 Nov 2014, 11:32
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Ivars » 30 Nov 2015, 11:25

Jāpulē :mrgreen:
Un būs tiktīga siržulauzēja.

User avatar
Ivars
Kluba biedrs
Posts: 4951
Joined: 13 Nov 2014, 11:32
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Ivars » 30 Nov 2015, 16:51

Kāpēc nav pieminēts pats svarīgākais? Cik Zs šai Mazdai ir?

User avatar
Duums
Rakstītājs
Posts: 2460
Joined: 06 Dec 2014, 22:58
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Duums » 30 Nov 2015, 18:12

Pirmo reiz mūžā redzu 323 sedanu.
Jā, es esmu no laukiem, pie tam vēl no Latgales :mrgreen:
Bet, nu jā, interesants braucamais.

P.S. Vaigi vairāk bilžukus!

User avatar
wth
Skarbais
Posts: 6931
Joined: 12 Nov 2014, 22:41
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby wth » 30 Nov 2015, 18:20

Mazda arī ir no laukiem - Kārsavas ņefiga, beidzot es arī sajaucu tās divas pilsētas Krāslavas. Ja kas... :lol:
Whiskey tango hotel
Kam gan ir nodarījusi pāri drusciņa gāzes?
Tagad ir labs brīdis aizbāzt visus savus caurumus ar salvetēm vai lupatām, lai tajos nekrīt instrumenti, skrūves, alva un citas lietas. Ja jau esi tam pieķēries, izdari to pašu arī motoram.

User avatar
Duums
Rakstītājs
Posts: 2460
Joined: 06 Dec 2014, 22:58
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Duums » 30 Nov 2015, 19:49

Tā vai tā, tālu no manis, bet, Mazda, kā jau Mazda...
Galvenais, lai ruslans nelīp klāt. :crazy:

Mazdauskis
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2015, 00:03
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Mazdauskis » 30 Nov 2015, 22:18

Ivars wrote:Source of the post Kāpēc nav pieminēts pats svarīgākais? Cik Zs šai Mazdai ir?


Iespējams, ka šis varētu būt: 1994–1998 – 1.5 L (1,500 cc) Z5, FI, 16-valve DOHC, 89 hp (66 kW; 90 PS) / 97 lb·ft (132 N·m)

Mazdauskis
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2015, 00:03
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Mazdauskis » 30 Nov 2015, 22:22

Šāds man izskatās ieplūdes kolektors.

manif.jpg


"Drosele vadās ar trosi. Kā jau īstai sporta mašīnai pienākās"
Par šo-es nezinu, kas ir drosele, bet šādu tekstu dzirdēju no kāda bārdaina vīra. Ar gariem matiem. Izskatījās diezgan paskarbs. Ko no tā visa es saprotu-man laikam nāksies sportot. Vien nav skaidrs-kas tas par sportu tāds varētu būt?

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Aig » 30 Nov 2015, 23:12

Jau redzu, kurā vietā bundža salocīsies :hihi:
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

Mazdauskis
Posts: 4
Joined: 30 Nov 2015, 00:03
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Mazdauskis » 13 Dec 2015, 20:53

Tā diena ir pienākusi.

Bija tā-aizceļojot no iepriekšējiem saimniekiem, man izņēma laukā akumulatoru.

Pie vajadzības iedarbināt manu raķetes dzinēju tika lietots akumulators, kurš bija pārāk liels un īsti neietilpa tur, kur tam normāli būtu jāatrodas.
Mazajam atrādīšanas braucienam viena no jauno saimnieku kaimiņš atstiepa akumulatoru, ar kuru viss bija forši pēc uzlādes dažas dienas.
Tagad, kad esmu pastāvējusi-akumulators (nīkulis) ir tik tukšs, ka man uzmontētā signalizācija ir sākusi klukstēt. Skaidrs-vajag jaunu akumulatoru.

Tā kā jaunie saimnieki vēl tā arī nav šo lietu sakārtojuši-vēršos pie jums ar jautājumu-kādu akumulatoru man ieteikt saimniekiem priekš manis iegādāties?

Izmēri tiks noskaidroti-vairāk interesē - kādu ražotāju ieteikt? Pie tā, ka mani solās kustināt ne pārāk bieži un tā.

Kā sacīt-labāko price/performance.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Aig » 13 Dec 2015, 21:25

Ja grib pa lēto, tad autostarts. Ja ne tik lēti, tad , piemēram, varta.
Siģeni musarā, lai netērē aķi. Un pārbaudīt, vai ģenerators labi dara to, kas tam jādara.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

User avatar
Jim-Beam
Posts: 705
Joined: 22 Nov 2014, 01:38
Gender: None specified
Contact:

Mazdauskis dzīve jeb - es neesmu tolmetā.

Postby Jim-Beam » 13 Dec 2015, 22:14

ADBaltica AKB ir ļoti ok un dod tos 3 gadus garantiju! Cena atbilstoša.
Image


Return to “Auto projekti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests