Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

User avatar
wth
Skarbais
Posts: 6931
Joined: 12 Nov 2014, 22:41
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby wth » 11 Oct 2015, 00:13

Interesanti. Uz mirušiem kukaiņiem "redzes laukā" viņš nereaģēs?
Whiskey tango hotel
Kam gan ir nodarījusi pāri drusciņa gāzes?
Tagad ir labs brīdis aizbāzt visus savus caurumus ar salvetēm vai lupatām, lai tajos nekrīt instrumenti, skrūves, alva un citas lietas. Ja jau esi tam pieķēries, izdari to pašu arī motoram.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby Aig » 11 Oct 2015, 00:28

Tas ir kustības, nevis stikla gaismas caurlaidības sensors, tā ka reaģēs tikai tad, ja tie mirušie kukaiņi pārvietosies attiecībā pret sensoru.
Ja stikls sensora vietā būs aplipis ar mirušiem kukaiņiem, vai citu drazu, tad visticamāk tas sensors nereaģēs neuzko. Nu... jālīmē pie stikla un jātestē.

Tagad izvilku to linisko sensoru, un ievēroju, ka tas uzvedas dažādi pie dažāda biezuma stikla, un izskatās, ka jo biezāks stikls, jo labāk, vismaz spriegums uz tranzistora mainās vairāk. Drošvien nepieciešamajā biezumā ir iekļauts arī želejas biezums, kura bija kādi 2-3mm. Būs jāpaeksperimentē ar dažāda biezuma stikliem. Šobrīd biezākais, kas man te pie rokas gadījās, ir stikla bļoda ~5-6mm. Ceškas stikls ir 5mm, tātad ar želeju vajag kautkur pie 8. Turklāt nav teikts, ka stikli, kuriem ir paredzēts šāda tipa sensors, nav tajā vietā vēl biezāki, vai ar kautkādu speciālu pārklājumu. Man nezkāpēc liekas, ka tie lietus sensori no ārpuses izskatās zili-violeti.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

User avatar
wth
Skarbais
Posts: 6931
Joined: 12 Nov 2014, 22:41
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby wth » 11 Oct 2015, 00:40

Patiesībā daudz ko nosaka arī paša stikla materiāls - es metu linku vai nemetu par to jocīgo fenomenu, uz kā pamata tas viss strādā, tad pēc tā sanāk, ka leņķis, kādā novietoti sensori līdz kaut kādai - iespējams, pietiekami būtiskai - pakāpei atkarājas no paša materiāla, turklāt tā "želeja" visdrīzāk arī pilda būtisku lomu (ne)atstarošanas procesā.
Whiskey tango hotel
Kam gan ir nodarījusi pāri drusciņa gāzes?
Tagad ir labs brīdis aizbāzt visus savus caurumus ar salvetēm vai lupatām, lai tajos nekrīt instrumenti, skrūves, alva un citas lietas. Ja jau esi tam pieķēries, izdari to pašu arī motoram.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby Aig » 11 Oct 2015, 00:55

Nu sensora leņķis jau kāds ir tāds ir - to jau es nemainu. Želejas materiālam varbūt ir un varbūt nav nozīme, jo internātā raksta, ka smērējot tur kautkādu silikonu. Es pamēģināšu loca līmi iesākumā. Vajadzētu laikam uzsūtīt ebrejā tās želejas - ganjau ka tām jābūt strādājošām. Par oriģinālo grib >20€, kas man nešķiet saprātīgi priekš testa. Par paša stikla materiālu - hvz. Negribētos ticēt, ka stiklus, kam paredzēts lietus sensors, ražo no cita materiāla. Tāpēc arī minēju, ka ja vispār, tad drīzāk tam tajā sensora vietā varētu būt kāds pārklājums speciāls. Vēl jāņem vērā, ka auto stikli sastāv vismaz no 3 slāņiem, bet es līdz šim esmu eksperimentējis tikai ar parastiem viendabīgiem stikliem. Vobšem jādabū kautkāds līmējamais materiāls un jāliek pie īsta auto stikla.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

User avatar
wth
Skarbais
Posts: 6931
Joined: 12 Nov 2014, 22:41
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby wth » 11 Oct 2015, 01:02

Stikla lamināts ir radikāli cits materiāls, kam kritiskais leņķis varētu arī būtiski atšķirties.

Tur jau tā nianse, ka sensora leņķis rūpnīcā ir iestatīts priekš tās mašīnas stikla, kam tas paredzēts un mainīt tur īsti neko nevar. Es gan pieņemu, ka pielaide ir pietiekama, lai "saietu" arī ar citu stiklu, bet nu tomēr laminētam tam visticamāk būtu jābūt.
Whiskey tango hotel
Kam gan ir nodarījusi pāri drusciņa gāzes?
Tagad ir labs brīdis aizbāzt visus savus caurumus ar salvetēm vai lupatām, lai tajos nekrīt instrumenti, skrūves, alva un citas lietas. Ja jau esi tam pieķēries, izdari to pašu arī motoram.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby Aig » 13 Feb 2016, 17:12

Šodien izvilku šito pajebūciju no ziemas miega.
Līme kārtīgi sacietējusi nebija, bet nu apgriezt stiklu otrādi, piespraust vadus un notestēt, ka nekas nestrādā paspēju, pirms nokrita.
Atrāvu atkal vaļā. Tagad jau es gudrs - zinu, ka IR ledus var redzēt ar telefona kameru. Pārbaudīju - abi spīd. Man tagad arī pilna māja ar dažādu nm lediem, paspīdināju tos fototraņos, secināju, ka tie ar dzīvi - spriegums uz tā staigā no 2.5 līdz 0V. Tātad optiskā daļa kārtībā. Taču pa linu tas joprojām neko interesantu nesūta - tikai apgaismojuma intensitāti.
Laikam jau tam sensoram vispirms kautko ir jāpasaka, lai tas sāktu strādāt.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby Aig » 26 Mar 2016, 00:47

Šodien beidzot tiku nogrābstīties gar jettu ar lietus sensoru.
Rezultāts:
- smuki ielogojās lin komunikācija, osciļa softs visu dekodē, cheksummas pareizas, viss labi.
- secināts, ka tiek sūtītas 3 veidu paketes. Viena - tā, ko sūta lietus sensors - tāda pati, kā es iepriekš aprakstīju. Vēl divas sūta kautkas cits. Nezinu, vai to kompis sūta sensoram, vai saņem no kāda cita devaisa uz tā paša busa. Šķiet, ka vienam no tiem ir sakars ar tīrītājiem. Varbūt kompis tādā veidā ieslēdz tīrītājus, varbūt informē lietus sensoru, ka tie ir ieslēgti. Bet nu nav būtiski - tātad šīs divas paketes ir tas ar ko atšķiras no mana setupa. Nē, vispār ir arī 4. veida pakete, bet uz to neviens neatbild. Tāpēc ignorējam.
- piespraudu savējo sensoru oriģinālā vietā, secināts, ka strādā. Un izrādās tam nemaz nevajag nekādu īpašu stiklu, īpašu līmi - ka tik kautkas atstarojošs tuvumā.
- Atbraucu mājās, iepazīstos ar logiem un tur gaida pārsteigums. Osciļa logā ir 5baitu paketes. Lasu specifikācijas tur un tur - visās rakstīts, ka var būt 2, 4 vai 8 baitu paketes. Nu wtf. Jā, biju jau aizmirsis, ka wth sūtītajā paraugā kautkad sen sen arī bija šāda problēma. Parēķināju čeksummas - tās ir pareizas. Nu varbūt osciļa softs norāvis dažas nulles? Bet kur ? Tas cheksummas algoritms nav pārāk gudrs, tā ka tās nulles var ielikt jebkur. Analogo logu, protams neierakstīju, un nemaz nezinu vai to var izdarīt.
- pamēģināju sūtīt nulles priekšā un nulles pakaļā, nekas nelīdz.
- Radās doma - piedrāzt to specifikāciju, davai iesūtīšu 5 baitu paketi. Brīnumu lietas - sensoram tā patīk. :)
- un tā man tagad ir sensors, kas reaģē uz apčurāšanu, taču vēl jāpēta, kas notiek tālāk, jo pagaidām pēc mīzala noslaucīšanas tas vēl kādu pusminūti turpina stāstīt, ka ir lietus. Iespējams būs jāpaspēlējas ar infu tajās papildus paketēs - pieļauju, ka tas sensors grib uzzināt, ka tīrītāji ir ieslēgušies.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

User avatar
wth
Skarbais
Posts: 6931
Joined: 12 Nov 2014, 22:41
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby wth » 26 Mar 2016, 01:19

Hmm, tas principā nozīmē, ka tas logeris logerē kā pienākas, vienkārši - visticamāk - mēs kaut ko neesam sapratuši standartā, vai arī - gandrīz tikpat ticami - VW kaut ko dara ne pēc standarta.
Whiskey tango hotel
Kam gan ir nodarījusi pāri drusciņa gāzes?
Tagad ir labs brīdis aizbāzt visus savus caurumus ar salvetēm vai lupatām, lai tajos nekrīt instrumenti, skrūves, alva un citas lietas. Ja jau esi tam pieķēries, izdari to pašu arī motoram.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby Aig » 26 Mar 2016, 01:35

Jā, ar standartiem tāda ņepaņatka. Vai nu ir kāda versija, kuru es neesmu lasījis, vai arī tiešām - vw ir savs standarts.
Vispār diezgan muļķīgi liekas, ka 5 un 8 baitu paketēm garums ir norādīts vienādi - kā tad tas devais lai saprot, kur tā beidzas? Nolasīt cik dod, un tad pagaidīt kādu brīdi, lai pārliecinātos, ka vairāk nebūs ? Izklausās stulbi. Tas tomēr ir asinhrons protokols, tāpēc sūtītājam starp baitiem ir visas tiesības nedaudz atpūsties.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby Aig » 26 Mar 2016, 02:09

Tā.. lai saglabātu pierakstus un atšķirtos no citiem lodziņiem, kuros par šo tēmu tikai runā, es padalīšos ar cipariem.
Vispirms tātad pats sensors. Manējais ir 1K0955559AB. Virsū rakstīts, ka ražots 2007. gadā. Šrotā teica, ka no sharana, ticamības procents 0. Nav arī būtiski.
Jettai bija 1K0955559AH, 2014. gada - pēc izskata līdzīgs, ebeja ķīnieši piedāvā vienu un to pašu alternatīvu gan šiem abiem, gan vēl bariņam citu.

Tātad komunikācija ar vadības bloku notiek sekojoši:
1. pakete id 0x29, neviens neatbild
2. pakete id 0x22, garums 4 baiti. Uz to atbild lietus sensors
3. pakete id 0x30, garums 5 baiti. Sūta vadības bloks, vai kāds cits devaiss
4. pakete id 0x31, garums 5 baiti. Sūta vadības bloks, vai kāds cits devaiss, piemēram logu motoriņš.


Paketes tiek sūtītas ar 10ms intervālu, pēc ceturtās ir pauze 30ms, un tad atkal no sākuma.

2. paketes piemērs: 55 E2 06 29 84 01 4B
dati tajā ir 06 29 84 01.
Pirmais no tiem (06) inkrementējas pa apli no 00 līdz 0F. Neinteresē.
Otrais (29) satur informāciju par lietu. Ja tajā 3. bits (skaitot no 0) ir 0, tad ir lietus. 29 - lietus nav. 21 - ir lietus. Pašā sākumā pēc ieslēgšanas, tas ir 02, tad 0A, un vēlāk vislaik 29 vai 21.
Trešais (84) - hvz. Pēc ieslēgšanas kādu brīdi ir 0, tad 08, un tad kļūst par 84 jettas AH sensoram, par 8C manam AB.
Pēdējais (01) satur apgaismojuma līmeni. Manam esmu redzējis vērtības 0 - 7. Jettai vienlaicīgi ar ūdens uzliešanu uz stikla, šis nomainījās uz 09,21,29,31 0.2 sekunžu laikā, un tad pusotras sekundes laikā pa šiem pašiem atpakaļ, pa starpu vēl ietrāpot 11. Pieļauju, ka vecākie 5 (kā viņiem patīk lietas skaitā pa 5 :hihi:) biti varētu būt slapjuma daudzums, jo tīrītāju ātrums mainās atkarībā no tā cik daudz ūdeni uzgāž.

3. paketes piemērs: 55 F0 D4 02 01 00 00 28
Dati - D4 02 01 00 00
Pirmais (D4) iet pa apli no D0 lIdz DF. Pārējie nemainās - visticamāk tā ir konfigurācija.

4. paketes piemērs: 55 B1 09 00 00 00 00 F6
Dati - 09 00 00 00 00
Pirmais nomainās no 9 uz 1 īsi pēc tam, kad 2. paketē ir informācija par lietu. Minēšu, ka tajā varētu būt informācija par to, ka ir ieslēgti tīrītāji. Varbūt šī pakete patiesībā ir tā, kas tos ieslēdz, un ir adresēta tīrītāju motoriņam un vispār sensoram ar to nav nekāda sakara.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.

User avatar
wth
Skarbais
Posts: 6931
Joined: 12 Nov 2014, 22:41
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby wth » 26 Mar 2016, 02:43

3/4. paketi varēja pārbaudīt, ieslēdzot dažādos režīmos logutīrītāju manuāli.

Q7 motoru vadīja, ja pareizi atceros, kā reize PID 0xF0, motora statusa updeiti bija PID 0xB1. Šeit varētu būt līdzīgi, tāpēc 3. paka nemainās, atskaitot kaut kādu taimeri (visticamāk, ka kaut kas vēl mainās, kad logutīrītāji kustas, vai vismaz kad iekšējā diagnostika pasaka, ka kaut kas nav labi - tā vismaz ir Q7) un 4. paka ir acīmredzami logutīrītāja vadības pieprasījums.
Whiskey tango hotel
Kam gan ir nodarījusi pāri drusciņa gāzes?
Tagad ir labs brīdis aizbāzt visus savus caurumus ar salvetēm vai lupatām, lai tajos nekrīt instrumenti, skrūves, alva un citas lietas. Ja jau esi tam pieķēries, izdari to pašu arī motoram.

User avatar
Aig
Rakstītājs
Posts: 9708
Joined: 17 Nov 2014, 02:33
Gender: None specified
Contact:

Logu tīrītājs ar lietus sensoru-how to?

Postby Aig » 26 Mar 2016, 12:47

Jā, tā varētu darīt, bet tas osciļa softs ir diezgan neērts šādam mērķim, jo lin dekoderi palaiž tikai pēc tam, kad capturēšana ir pārtraukta. Vai arī es nemāku to lietot. Principā jau varēja to manu usb-lin pāreju pieslēgt paralēli un paskatīties, bet nebiju tam sagatavojies - nebija softs, kas varētu rādīt garām skrienošās paketes, un tumsa nāca virsū. Nu, ja vajadzēs, būs jāmēģina sarunāt vēlreiz to jettu palauzt.
Sūdi sākās kad aiziet powered by . :roll: (c)mdz
Un beidzas, kad aiziet raznosā.


Return to “Elektronika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests